Nil Karaibrahimgil’in ilk imza gününde uzun kuyruklar oluştu

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

İSTANBUL – Ünlü müzisyen Nil Karaibrahimgil, yeni kitabı “Kanatların Var Ruhunda” ve yeni plağı “Tek Taşımı Kendim Aldım”ın lansman ve imza gününde D&R İstinyePark’ta sevenleriyle bir araya geldi. Çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği imza günü renkli anlara sahne oldu. Karaibrahimgil kendisi için müziğin her zaman yazarlığa galip geldiğini, çünkü bu şekilde kendini daha rahat ifade edebildiğini söyledi.

Pop müziğin sevilen isimlerinden, müzisyenliğin yanı sıra dört kitabıyla yazarlığa da soyunan Nil Karaibrahimgil, yeni çıkan kitabı “Kanatların Var Ruhunda” ve plak olarak basılan ilk albümü “Tek Taşımı Kendim Aldım” ile D&R İstinyePark’ta sevenleriyle bir araya geldi. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere Nil Karaibrahimgil sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde D&R mağazasında uzun kuyruklar oluştu. Etkinlik renkli anlara sahne oldu.

Hayranları tarafından ünlü sanatçıya getirilen hediyeler de dikkat çekti. Notaların işli olduğu özel ceket, isminin yazılı olduğu el yapımı bileklik ve çocuklar tarafından yapılmış onlarca resim imza sırasında Nil Karaibrahimgil’e hediye edildi. Bir hayranı fotoğraf çektirirken Nil’e sarılıp “En sevdiği ünlüyle yan yana geldiğim için çok mutlu ve heyecanlıyım” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

“Müzik yazarlığa galip geliyor”

Kitap ve plaklarını imzalamadan önce sevenlerine kısa bir konuşmayla teşekkür eden Karaibrahimgil, “İmza günleri benim için çok kıymetli. Konserlerde de bir araya geliyoruz ama böyle göz göze bakma imkanı pek olmuyor” dedi. Yazmayı çok sevdiğini belirten Karaibrahimgil, “Ancak müzik her zaman için yazıya göre biraz daha galip geliyor. İstediklerimi, içimden geçenleri müzikle anlatasım geliyor hep. Ancak baktığınız zaman bugün 4 kitap oldu. Dördüncü kitabımın imza günündeyiz. Yeni bir kitap veya yeni bir albüm gelir mi, şu an bilemiyorum” diye konuştu.

“İlham kaynağım içimizdeki çocuklar”

Gerek müzisyenliğinde gerekse yazarlığında ilham kaynağının çocuklar ve “içimizdeki çocuklar” olduğunu kaydeden Karaibrahimgil, “Bu durum beni çok mutlu ediyor, çünkü çocuklar her şeyin gerçeğini o kadar güzel görüyorlar ve hissettiriyorlar ki insana… Bu nedenle çocukları kazanmak çok daha zor. Bugün imza günüme gelenlerin de çoğu çocuk. Eğer onları kazanabilmişsem ne mutlu bana” dedi. Çocuklar açısından müzisyenliği yazarlığa tercih ettiğini ifade eden Karaibrahimgil, “Çocuklara en kolay ulaşan şey müzik ve dans. Oğlum Aziz Arif de aynı şekilde.  Oğluma bu aralar bir şeyler okutmak çok zor ama her zaman müziğe daha yakın. Dolayısıyla çocuklar için müzisyenliği yazarlığa tercih ederim” ifadelerini kullandı.

Şu sıralar ne okuyor?

Şu sıralar en çok Deborah Levy’nin kitaplarını ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Füruzan’ın “Parasız Yatılı” adlı eserini okuduğunu belirten Karaibrahimgil, “Eğer bana başucu kitabınız hangisi diye soracak olursanız size cevap veremem. Çünkü şu sıralar ‘başucu kitabım’ denebilecek o kadar çok kitap var ki, hangisini söyleyeceğimi bilemiyorum” şeklinde konuştu.

“‘Kadın Olmak Güzel’ hepimize moral ve umut olsun”

Karaibrahimgil, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla piyasaya çıkardığı yeni şarkısı “Kadın Olmak Güzel” için ise; “Aslında ‘Kadın Olmak Güzel’i yazalı çok zaman olmuştu ama 8 Mart dolayısıyla yayınlamayı tercih ettim. Bütün kadınlara, hatta hepimize bir moral olsun. Hepimiz kendimizi sevdiğimizi haykıralım, kendimizi çocukluğumuzdan öpelim istedim. Ben zaten renkli ve güzel mesajlar vermek ve moral olmak istiyorum. Umarım hepimize bir neşe ve umut olur, gülümsetir” ifadelerini kullandı.

Nil Karaibrahimgil’in 2006’da yayımlanan ‘’Tek Taşımı Kendim Aldım’’ albümünün plak versiyonu da imza gününde yoğun ilgi gördü. 12 şarkıdan oluşan plak, Karaibrahimgil’in “Pırlanta”, “Kamikaze”, “Bu Mudur?”, “Peri” ve “Organize İşler Bunlar” gibi şimdiye kadar en çok sevilen ve dinlenen ikonik şarkılarından oluşuyor.

Sanatçının bir gazetedeki köşesinde kaleme aldığı yazılardan oluşan “Kanatların Var Ruhunda” adlı kitabı; ruhundaki kanatları unutmayan insanların, içlerindeki duygudurum değişikliklerini, kaygı ve korkuları, özlemleri, acıları, hayata karşı mücadelesini ve yeniden toparlanma çabalarını etkili ve eğlenceli bir üslupla okurlarına sunuyor. Karaibrahimgil’in daha önce kaleme aldığı Nil’e Hayat Dersleri, İyi Gelen Yazılar ve Nil’in Kelebekleri adlı üç eseri daha bulunuyor.

- REKLAM -spot_img

İlgili Diğer Haberler

Başkan Alemdar: Sporu ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya devam edeceğiz

Sakaryalı anne babalar ve çocukları, güneşli bir pazar sabahında Aziz Duran Parkı’nda doğa ile iç içe pedalları ‘dostluğa’...

Baca6 Burgaz: Gastronomi Cenneti

Lüleburgaz'da lezzet ve sanatın bir araya geldiği eşsiz bir mekan olan Baca6 Burgaz, müdavimlerinin patentli Adana Sushi başta...

Arkeopark, Bursa turizmine güç katacak

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 8500 yıllık Arkeopark’ta yapacakları çalışmalarla Bursa turizmine güç katacaklarını söyledi....

3D Tarayıcıların Kullanım Alanları ve Avantajları

3D tarayıcılar, nesnelerin dijital modellerini oluşturarak 3D yazıcılarla baskı alınmasını sağlayan önemli araçlardır. Sitemizde sunduğumuz 3D tarayıcı, yüksek...