Jandarma Komandolar Eğitimde Hedefleri 12’den Vurdu

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando ekipleri atış eğitim alanında yaptıkları eğitimlerde hünerlerini sergiledi.
Jandarma komandolarca, gerçek mermilerin kullanıldığını tatbikatta meskûn mahal ve ulaştırma araçlarına yönelik meydana gelebilecek her türlü terör ve silahlı asayiş olaylarına karşı etkin müdahale yöntemlerinin gösterildi. Eğitimler süresince parkurda ani çıkan hedefleri etkisiz hale getirmeye yönelik taktik ve teknik operasyonel atışlar da yapıldı. Ayrıca silah ve tabanca ile yakın alan sokak çatışması müdahale tarzı eğitimler gerçekleşti.
Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando ekiplerinin gerçekleştirdiği eğitimlerin sonunda “Hazır, Daima Hazır! Çelik bilekli kahraman Jandarma komandolarımız her türlü arazi ve hava şartlarında görev yapabilmek için atış eğitimlerine aralıksız devam etmektedir” vurgusuna yer verildi.
- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler