Fatih Turan: Serdivan’da Hizmet ve Eser Belediyeciliği Devam Edecek

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Turan, “Hamdolsun ki Serdivan dimdik AK Parti’nin ve liderinin arkasında. Bizlere düşen bu sevgi ve teveccühe karşılık herkesin kendinden bir parça bularak yaşamaktan huzur duyacağı bir Serdivan inşa etmek. Bunu hep birlikte başaracak, ilçemizin yarınlarını güvence altına alacağız” dedi.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Turan, Serdivan’ın mevcut potansiyeli ile Sakarya’nın parlayan yıldızı olduğunu ifade ederek, doğru planlama ve öncelikleri belirleyerek Serdivan’ın geleceğinin şekillendirilmesi gerektiğini söyledi. Turan, “Hamdolsun Serdivan’ımız AK Parti Belediyeciliğinin en güzel örneklerinden biri olarak karşımızda duruyor. Sakarya’nın dört bir yanında olduğu gibi Serdivan’da da AK Parti döneminde çok önemli hizmetler vatandaşlarımızla buluştu. Bizlere düşen, bu bayrak yarışında Serdivan’ı doğru planlama ve öncelikleri belirleyerek yarınlara daha güçlü şekilde ulaştırmaktır” dedi.

ÖĞRENCİ KENTİ SERDİVAN

Turan sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal yaşam olarak Serdivan çok önemli bir noktada duruyor. İki üniversitemizin de Serdivan’da olması, ilçemizi bir öğrenci kenti olarak öne çıkartıyor. Geleceğin Serdivan’ını planlarken en önemli başlıklarımızdan birinin mutlaka eğitim olması gerekiyor. Serdivan, gerek SAÜ gerek ise SUBÜ’nün şehirle entegrasyonu açısından kritik bir öneme sahip. Öğrencilerimiz eğitim dışında, gerek barınma gerekse sosyal hayatta ilçemizin en önemli dinamiklerinden biri. Serdivan’ın geleceğini planlarken bu başlıkları doğru şekilde ele alırsak, hem ilçemizin hem de üniversitelerimizin marka değerine katkı sunacağımıza inanıyorum.”

ULAŞIM POTANSİYELİ

Serdivan’ın çok önemli bir kavşak noktasında olduğuna dikkat çeken Turan, “Serdivan bulunduğu konum şehrin bir giriş kapısı niteliğinde. Gerek doğası, gerek ticareti ile Serdivan bu lokasyon avantajını sonuna kadar kullanma potansiyeline sahip. Şehirlerin gelişim trendleri, ulaşım konusundaki kriterleri ile doğru orantılıdır. Biz bu potansiyelin farkındayız. Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili kurumlarla işbirliği halinde, Serdivanımızın ulaşım konusundaki avantajını güçlendirmek istiyoruz” dedi.

KÜLTÜR SANAT VE SOSYAL YAŞAM

Kültür ve sanatın Serdivan’ın can damarı olacağını belirten Turan, “Serdivanlı hemşehrilerimizin kültürel anlamda istifade edebileceği, aileleri ile boş zamanlarını huzur içinde geçirecekleri alanlarımızın sayısını arttırmamız gerektiğinin farkındayız. Bugüne dek bu alanda yapılan önemli çalışmaların 10-20 yıl sonraki trendler ve gelişmeleri de düşünülerek potansiyellerinin yükseltilmesine inanıyoruz. Serdivan’da herkesin kendin bulacağı, mutlu olacağı ve yaşamaktan huzur duyacağı bir sosyal planlamayı hayata geçirmek son derece önemli olacaktır” diye konuştu.

ESER VE HİZMET BELEDİYECİLİĞİ

Turan son olarak şunları kaydetti: “Uzun yıllardır gerek Sakarya Büyükşehir Belediyesinde, gerek İSKİ’de, gerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndeki tecrübelerimi Serdivanımız için seferber etmeye hazırım. Hepsi birbirinden değerli tüm aday adayı arkadaşlarımla birlikte ilçemizin yarınlarını düşünerek ve ilçemize hizmet etmek için bir bayrak yarışında  göreve talip olduk. Cumhur İttifakımız olarak 31 Mart’ta Serdivan’da hizmet ve eser belediyeciliğini devam ettirecek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonunu Serdivan’ımızda sürdüreceğiz. Hamdolsun ki Serdivan dimdik AK Parti’nin ve liderinin arkasında. Bizlere düşen bu sevgi ve teveccühe karşılık herkesin kendinden bir parça bularak yaşamaktan huzur duyacağı bir Serdivan inşa etmek. Bunu hep birlikte başaracak, ilçemizin yarınlarını güvence altına alacağız.”

- REKLAM -spot_img

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun ziyaretinde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve AK Parti Gençlik Kolları’nı ağırlayarak, “Şimdi Sakarya için...

İlgili Diğer Haberler