Dr. Öğretim Üyesi Şan, COST Aksiyonuna Kabul Edildi

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Filiz Şan, COST (European Cooperation in Science and Technology) CA19117 aksiyonuna araştırmacı olarak kabul edildi.

Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Filiz Şan “CA19117- Researcher Mental Health (ReMO) adlı Avrupa COST projesinin “Institutional level – Wellbeing Practices in Research Institutions (WG2)” ve “Local actors – Promoting researcher well-being on a practical level (WG3)” olmak üzere iki çalışma grubuna üye olarak kabul edildi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Avrupa Komisyonu (EC) gibi kurumlar ruh sağlığını öncelikli alanlar arasına alarak, bu konuda ülkeleri ve kuruluşları giderek daha fazla destekliyor. REMO COST projesinin temel amacı da, Avrupa Araştırma Alanı için stratejik bir öneme sahip olan bu iyilik hali ve ruh sağlığı konularını akademisyenler odağında ele almak olarak tanımlanıyor.  

REMO projesinde birçok ülkeden ve farklı alandan akademisyen, uygulayıcı, politika geliştiricileri ve konuyla ilgili uzmanlar görev alıyor. Bu sayede proje kapsamında uluslararası bir perspektif oluşturulması ve birey, kurum ve sistem düzeyinde, kültürel farklılıkları da gözeten, disiplinlerarası bir bakış açısı sunulması hedefleniyor.

- REKLAM -spot_img

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı. Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan...

İlgili Diğer Haberler

Geleceğin mimarları Nilüfer’i inceledi

Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Şehircilik ve Kent Planlama dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Geleceğin mimarları, Nilüfer Belediyesi’ndeki...