Derya Baykal, evde ileri dönüşüm konusundaki fikirlerini paylaştı

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

KOCAELİ – Gerçekleştirdiği televizyon yayınlarıyla sıfır atık bilincinin oluşturulmasına önemli katkı sunan usta tiyatro oyuncusu Derya Baykal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Sıfır Atık Festivali’ne konuk oldu. İleri dönüşüm konusunda önemli ipuçları veren sevilen sanatçı, “İleri dönüşüm gözünüzü açık tutun” dedi. 

EVDE İLERİ DÖNÜŞÜN FİKİRLERİ

Sanatçı Derya Baykal, Kocaeli Kongre Merkezi C Salonda  “Evde İleri Dönüşüm” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Vatandaşların ilgi gösterdiği söyleşide konuşan Baykal, evde ileri dönüşüm konusundaki fikirlerini paylaştı.

“ATMIYORUZ, DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Derya Baykal, evde eşyaları atmadan değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti. Uzmanların dönüşüm dediği konuyu mütevazı olarak her eve ulaşabilecek bir dille anlattığını ifade eden Baykal, “Ben her şeye ikinci bir gözle bakılmasını isterim. Bir eşyayı atmadan önce ‘Ne yapabilirim?’ diye düşünürüm. Size de aynısını tavsiye ederim. Hiçbir zaman birinin kıyafetini giymekten çekinmeyin. Belki de beni bugünlere taşıyan şeylerin başında bu geliyor. Atılmasın, ziyan olmasın, buna çok önem veriyorum. Atmıyoruz, dönüştüyoruz” dedi.

“KADINLARIN ÜRETMESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Kadınların üretmesini ve ürettiğini satmasını çok önemsediğini anlatan Baykal, “Sizin evde kullandığınız ya da kullanmadığınız, üzerine çamaşır suyu dökülmüş kıyafetleriniz vardır. Kullanmadığınız eski çarşaflar vardır. O çarşaflardan toz bezi yapabilir ya da onu kesip ip haline getirebilirsiniz. Size nasıl yumak yapıldığını göstermiştim. Onlardan kalınca bir tığla yastık ve çanta örebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

ATILACAK TİŞÖRTTEN OMUZ ÇANTASI

Baykal, söyleşisinde mini bir geri dönüşüm gösterisi yaptı. Sanatçı eline aldığı eski bir tişörtü yaptığı bir-iki dikiş rötuşuyla şık bir omuz çantasına çevirdi. Sevilen sanatçı elde ettiği basit ama önemli dönüşümü, teatral yeteneğini kullanarak seyircisine sergiledi.

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler