Bu proje dijital çağda sürdürülebilir bir yaşamın nasıl inşa edileceğine odaklanıyor

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Seçkin Özmen’in yürütücülüğünü yaptığı, İktisat Fakültesi’nden Prof. Dr. Haluk Zülfikar ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı doktora öğrencisi Müge Önal’ın araştırmacı olarak bulunduğu “Upskilling Performers in the Digital Data Exchange Standards of the Streaming Platforms” başlıklı proje, dijital çağda sürdürülebilir bir yaşamın nasıl inşa edileceğine odaklanıyor.

Avrupa Birliği, Erasmus+ programı tarafından fonlanan proje, koordinatör kurum Culture Hub (Bulgaristan) olmak üzere İstanbul Üniversitesi (Türkiye) ve Axantis Derneği (Fransa) ile ortaklaşa yürütülüyor. Projenin amacı, herhangi bir güvencesi olmayan sanatçıların çevrimiçi içeriklerinden gelir sağlamaları ve fikri mülkiyetlerini korumalarına destek olmak.

Projenin genel hedefi, dijital ortamlarda sanatçıların genel konumunu iyileştirecek bilgiye erişim elde etmek için en iyi uygulamaları ve yetkinlikleri paylaşarak bununla birlikte geleceğe dönük bir yetkinlik oluşturarak, performans sanatçılarına haklarını elde etmeleri konusunda rehberlik sağlamak. Proje kapsamında yapılan faaliyetler, sanatçıların dijital olarak öğrenmelerini, yaratmalarını ve sunmalarını sağlayarak, içeriklerinin plak şirketlerine, bağımsız radyo istasyonlarına ve diğer medyaya dağıtımını destekleyecek. Projede dijital çağda sürdürülebilir bir yaşamın nasıl inşa edileceğine dair iyi uygulamaların ve teknik bilginin paylaşılması hedefleniyor.

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler