Boğaziçi Üniversitesi İÖ Yüksek Lisans Programları yeni mezunlarını verdi

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Boğaziçi Üniversitesi İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları yeni mezunlarını verdi. 5 ayrı alanda yüksek lisans diplomalarını alan 103 öğrenci, Albert Long Hall’de keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

İSTANBUL – Boğaziçi Üniversitesi İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları, öğrencilerin donanımlarını artırmaya ve farklı sektörlere kan vermeye devam ediyor. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinde 15 ayrı dalda yüksek lisans eğitimi veren Boğaziçi Üniversitesi, birikimlerini farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle paylaşıyor. Finans Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi, Otomotiv Mühendisliği, Yakıt ve Enerji Teknolojileri, Yapım Mühendisliği ve Yönetimi, Yazılım Mühendisliği, Asya Çalışmaları, Ekonomi ve Finans, Executive MBA, İşletme Bilişim Sistemleri, Sınıf Öğretmenliği, Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu, Uluslararası Rekabet ve Ticaret ile Yabancı Dil Öğretimi programlarına yeterliliği olup kayıt yaptıranlar, yüksek lisans eğitimlerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi diplomasını alarak çalışma hayatlarına veya akademik kariyerlerine devam ediyor.

BEŞ AYRI PROGRAMDAN 103 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de İkinci Öğretim Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni yapıldı. Asya Çalışmaları, Uluslararası Rekabet ve Ticaret, Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu, Ekonomi ve Finans ile Executive MBA yüksek lisans programlarından mezun olanlar, diplomalarını bölümlerinin öğretim üyelerinin elinden aldı. Beş ayrı programdan mezun olan 103 öğrenci, yüksek lisanlarını tamamlayıp eğitim hayatlarındaki bu önemli dönemeci başarıyla tamamladı.
 

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler