Ayhan: Tarım arazilerini imara açmayacağız

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, seçim çalışmaları kapsamında Erenler ilçesinde ziyaretlerde bulundu. 
 
Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’ı, Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke ve üyelerine ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, Çakar Kıraathanesi’nde vatandaşlarla buluştu.
 
Ayhan son ziyaretini Erenler – Arifiye Ziraat Odası’na gerçekleştirdi. Oda Başkanı Lütfü Akbıyık ve yönetimi ile bir araya gelen Ömer Abdullah Ayhan, tarım projelerini anlattı. 
 
ÇİFTÇİYE DESTEK OLACAĞIZ
 
Tarıma elverişli arazileri ne pahasına olursa olsun imara açmacakları sözünü veren Ayhan, Tarımla ilgili konu başlıklarını belirlerken şöyle dedik. “Tarıma elverişli arazileri ne pahasına olursa olsun imara açmayacağız. Çiftçiye her türlü desteği vereceğiz. Bakın israf o kadar büyük ki, sadece yer altı içme sularından size bahsedeyim, yüzde %47 kaçak var. Bu rakam ortalama yıllık 1.2 milyar liraya, ayda 100 milyon liraya tekabül ediyor. Bunun 30-40 milyon lirasıyla hep bahsettiğimiz gibi öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlarsın, kalanıyla çiftçiye, emekliye her türlü desteği verebilirsin.” dedi. 
 
BELEDİYE İŞLETMECİ DEĞİL DESTEKLEYİCİ OLMALIDIR
 
Başkan olduğunda verimli yerleri heba etmeyeceklerini belirten Ayhan, şunları kaydetti:
 
“Çiftçiye diyeceğiz ki, ‘burada böyle bir yerimiz var en verimli şekilde nasıl işletirsin?’ Yeri tesis ettim, alt yapısını hazır hale getirdim ama buranın işletmesini sizin yapmanızı istiyorum çünkü siz bunu en verimli şekilde işletirsiniz. Belediye’nin iş merkezlerine cüzi kiralarla vatandaşlar oturduğu gibi çiftçiye de cuzi kiralarla verip çiftçiye işleteceğiz. Adil ve hak ölçüsü ile bunu yapacağız, bizden olması yada bize oy vermiş olması değil bu işi en çok hak edene, en doğru şekilde yapacak veya bu hizmete en çok ihtiyacı olana vereceğiz.”
 
Ayhan’a ziyaretlerinde, Saadet Partisi Erenler Belediye Başkan adayı Muhammed Ekşioğlu ile partililer eşlik etti.
- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler