Sakarya’nın yarınlarına 1 milyon vatandaş yön verecek

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya’nın geleceğine 1 milyon Sakaryalının yön vereceği “Senin Şehrin Senin Planın” uygulamasını açıkladı. Alemdar, şehrin strateji planlarını 21 başlık altında vatandaşların sunacağı projeler üzerinden hazırlayacaklarını söyledi. Alemdar, “Gelin şehrimizin geleceğini birlikte planlayalım” dedi. Vatandaşlar çözüm, öneri ve projelerini Dijital Yönetişim Ofisi e-katılım modülü üzerinden paylaşabilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, attığı her adımda vatandaşın görüşlerini alarak şehir planlamasını “katılımcı belediyecilik” anlayışıyla yeniden yapılandırıyor.

Alemdar, Büyükşehir Vatandaş Meclisi’nden sonra bu kez “Senin Şehrin Senin Planın” uygulamasını kamuoyuna duyurdu.  

21 farklı tema

Bu proje kapsamında 2025-2029 stratejik planı 1 milyon Sakaryalı ile birlikte yürütülecek ve vatandaşlar görüş, öneri, projelerini kolayca sunabilecek. 21 farklı temada şehrin öncelikleri belirlenecek.

Büyükşehir’in kurumsal internet sitesi üzerinde Dijital Yönetişim Ofisi üzerinden paylaşılan “e-katılım” modülü üzerinden uygulamaya alınan sistem, bu başlıkla şehrin yönetimine tüm vatandaşların kolayca katkı sunmasını sağlayacak.

Vatandaş düşüncelerini paylaşacak

Şehirde yaşayan farklı mesleklerden, farklı kültür ve değerleri taşıyan, farklı yeteneklere sahip tüm insanları hayalini kurdukları proje ve icraatları internet ortamı için hazırlayarak Büyükşehir’e sunacak.

Başkan Alemdar, “Tüm hemşerilerimizi Dijital Yönetişim Ofisi e-katılım modülü üzerinden 21 farklı temada önceliklerini belirleyerek şehrimizin sorun ve çözüm önerilerini bize sunmalarını istiyoruz” ifadelerini kullanarak tüm vatandaşlara projeye katılım çağrısı yaptı. 

Şeffaf ve katılımcı belediyecilik

“Türkiye Yüzyılının sürdürülebilir şehirlerini inşa etme noktasında şehrimizin geleceğini birlikte planlayalım” vurgusu yapan Başkan Alemdar, Sakarya’yı “şeffaf ve katılımcı belediyecilik” anlayışıyla yeniden inşa edeceklerini ifade etti.

Başkan Alemdar, şunları söyledi: “Katılımcı belediyecilik hedefiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaları Vatandaş Meclisinden sonra e-katılım ile genişletiyoruz. Şehrin stratejik planına vatandaşlarımızı dahil ederek 2025-2029 Stratejik Planımızı açık, şeffaf ve katılımcı yöntemlerle hazırlıyoruz. Belediyemizin kaynaklarını hemşerilerimizin önceliklerine göre planlamayı ve etkin kullanmayı hedefliyoruz. Şehrimizin sorun ve çözüm önerilerini bize sunmalarını istiyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın sürdürülebilir şehirlerini inşa etme noktasında şehrimizin geleceğini birlikte planlayalım. Şehrin gelecek vizyonuna siz de dâhil olun” dedi.

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler