Rıdvan Duran: Tarım ve Hayvancılık, Sakarya’nın Ekonomisine Önemli Katkı Sağlıyor

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Duran, Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği (HAYKOOP) Sakarya Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer’i ziyaret etti.

AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Rıdvan Duran, Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Sakarya Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer’le bir araya geldi.

Kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Duran, HAYKOOP Bölge Birliği Başkanı Zafer ile sektörün gelişimine yönelik görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sırasında Duran, Sakarya’nın tarım ve hayvancılık potansiyelinin güçlenmesi, çiftçilerin daha iyi koşullarda çalışabilmesi için iş birliğinin büyük önem taşıdığını belirtti.

“TARIM VE HAYVANCILIK, SAKARYA’NIN EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR” 

Ziyarete yönelik düşüncelerini aktaran Duran, “Tarım ve hayvancılık, Sakarya’nın ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Sektörün gelişimine yönelik ortak akıl ile hareket etmek büyük önem taşıyor. Sakarya’da tarım ve hayvancılık sektörlerinin güçlenmesi, çiftçilerimizin daha iyi koşullarda çalışabilmesi için gayret edeceğiz. Bu tür ziyaretler, sektördeki sorunlara çözüm bulma adına önemli bir fırsat sunuyor.” şeklinde konuştu.

“SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda Sakarya’nın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için, sektör temsilcileri ile iş birliği içerisinde olacaklarını belirten Duran, “HAYKOOP Sakarya Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer’in bilgi ve tecrübeleri bizim için son derece değerli. Sektörün kalkınmasına yönelik birlikte hareket etmek, Sakarya’nın tarım ve hayvancılık alanlarında daha etkili ve sürdürülebilir politikalar geliştirmesi adına önemli bir adım olacaktır.” dedi.

Ziyaretin sonunda her iki taraf ta, Sakarya’nın tarım ve hayvancılık alanlarında daha etkili ve sürdürülebilir politikalar geliştirmek adına iş birliği yapma konusundaki kararlılıklarını vurguladılar.

- REKLAM -spot_img

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı. Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan...

İlgili Diğer Haberler

Geleceğin mimarları Nilüfer’i inceledi

Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Şehircilik ve Kent Planlama dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Geleceğin mimarları, Nilüfer Belediyesi’ndeki...