Rıdvan Duran: Şehir-Üniversite İş Birliğini Önemsiyoruz ve Birlikteliği Güçlendireceğiz

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti.

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Duran, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’la bir araya geldi.

“ÜNİVERSİTELERLE YAPILACAK İŞ BİRLİĞİ ŞEHRİN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK”

Duran, ziyaretlerinde Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin şehir için taşıdığı önemi vurgulayarak, Sakarya’nın gelecek planlamalarında her iki üniversiteyle yapılacak iş birliğinin şehrin gelişimine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.

Sakarya’nın geleceğini şekillendirmek adına atılacak adımların, şehir-üniversite iş birliğinin güçlendirilmesiyle daha etkili ve verimli olacağını vurgulayan Duran, “Birlikte hareket ettiğimizde daha büyük başarılara imza atabiliriz. Şehrimizi eğitimde, bilimde ve kültürde daha üst seviyelere taşımak için elbirliğiyle çalışacağız.” diye konuştu.

“ŞEHİR-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda, Şehir-Üniversite iş birliğini önemsediklerini ve iş birliğini güçlendireceklerini belirten Duran, Sakarya’nın eğitim, bilim ve kültür alanlarındaki potansiyelini daha da geliştirmek amacıyla çeşitli adımlar atacaklarını ifade etti.

Duran, konuşmasına şöyle devam etti :

“Sakarya, büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ancak bu potansiyeli tam anlamıyla değerlendirebilmek için şehir-üniversite iş birliğine ihtiyaç var. İş birliği sayesinde eğitim, bilim ve kültür alanlarında daha fazla başarı elde edebiliriz. Üniversitelerimizle daha yakın bir iş birliği içinde olacak, ortak projeler geliştirecek ve şehrimizi daha donanımlı bir eğitim merkezi haline getireceğiz.” dedi.

“GENÇLERİN EĞİTİMDEN İŞ HAYATINA GEÇİŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Üniversitelerle iş birliği çerçevesinde gerçekleştirmeyi planladığı projelerle, gençlerin eğitimden iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmayı, şehre katma değerli projeler kazandırmayı ve Sakarya’nın sürdürülebilir kalkınmasına destek olmayı hedeflediklerini belirten Duran, “Üniversitelerimizle el birliğiyle çalışarak, şehrimizi hep birlikte daha güçlü yarınlara taşıyacağız.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ta ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Gençlerin eğitim, bilim ve kültür alanlarında daha fazla fırsat elde etmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

- REKLAM -spot_img

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun ziyaretinde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve AK Parti Gençlik Kolları’nı ağırlayarak, “Şimdi Sakarya için...

İlgili Diğer Haberler