Murat Kurum: Tek Riskli Yapı Kalmayana Dek Çalışacağız

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Adaylığının ilanından sonra açıklama yapan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, “94 ruhu ile yeni eserleri İstanbul’a kazandıracağız. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. Yollarında, caddelerinde ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız. İstanbul’da artık değişim zamanı gelmiştir” dedi.

Murat Kurum’un konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Hepinizi saygı ile selamlıyorum. AK Parti il teşkilatına hoş geldiniz. Bu ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir İstanbul istiyoruz. Şimdi sadece İstanbul diyoruz. Kutlu bir yolculuğun ilk adımını bugün atıyoruz. Allah yardımcımız olsun. Aziz İstanbullular cumhurbaşkanımızın takdirleri ile İBB adayı olarak ilan edildik. Böyle yüce bir görev için bizi aday gösteren cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Başta sayın Bahçeli olmak üzere ittifakımız paydaşlarına teşekkür ediyorum. Canım anneme ve babama; sevgili eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. İstanbul’umuzun efsane belediye başkanı olan sayın Cumhurbaşkanımıza, dava arkadaşlarıma, belediye başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Merhum Kadir Topbaş ağabeyimi rahmetle anıyorum. 

BÜYÜK ONUR VE SORUMLULUK 

İstanbul’a aday olmak büyük bir onur ve sorumluluk. Dünyada eşi benzeri olmayan bir şehir. Mekke ve Medine’nin emanetleri var İstanbul’da. Saraybosna’nın yeşili, Endülüs’ün ilmi var. Hepimiz kendi özümüzü burada bulmuşuz. Ekonomimizin gücü burada. Ticaretin lokomotifi 

TEK RİSKLİ YAPI KALMAYANA DEK ÇALIŞACAĞIZ 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 11’i büyükşehir olmak üzere 26 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ise Murat Kurum oldu. Adaylığının ilanından sonra açıklama yapan Murat Kurum, “94 ruhu ile yeni eserleri İstanbul’a kazandıracağız. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. Yollarında, caddelerinde ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız. İstanbul’da artık değişim zamanı gelmiştir.” dedi. İstanbul’dur. İstanbul bugünümüz, yarınımız. Bu derece kıymetli, özen gösterilmesi bir şehirde birlikte yaşıyoruz. Ecdadımızın yolunda, cumhuriyetten aldığımız güçle geliyoruz. Gerçek belediyecilik önce vatandaşın hanesinde olmaktır. 

5 YILLIK FETRET DÖNEMİ BİTECEK 

Yarın sabahtan itibaren İstanbullulara hedeflerimizi hep beraber anlatacağız. Hep birlikte İstanbul’un 5 yıllık fetret dönemini bitireceğiz. Ülkeme daima hizmet ettim. Tüm arkadaşlarımla birlikte bizi arayanlar he bir işin başında buldu. Ülkemizin şehircilikte hak ettiği noktaya gelmesi için 20 yıl boyunca ter döktük. Bakanlığımız boyunca ülkemizin dört bir yanında hizmetlerde bulunduk. Afetlerin ardından tüm insanımızla bir olduk, beraber olduk. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Bu aziz şehrin 39 ilçesinde imzamız var. 7 tepesinde alın terimiz var. Biz iyi günde kötü günde teşkilatımızla İstanbulluların yanında olduk.

 MİLLETİMİZ İÇİN KOLLARI SIVADIK

 Afetlerde milletimiz için kollarımızı sıvadık. Sosyal konutlar için sıvadık kollarımızı. Çocuklarımızın, gençlerimizin yarınları için kollarımızı sıvadık. Finanskent’i bu şehre kazandırdık. Atatürk Kültür Merkezi’ni tamamladık. 20 milyon metrekare büyüklüğe sahip millet bahçeleri yaptık. Hep çözüm tarafında olduk.

 94 RUHU İLE YENİ ESERLER KAZANDIRACAĞIZ 

Farklı gündemler peşinde olmadık, bahanelerin arkasına sığınmadık. Mevcut belediye yönetiminin 5 yılda yaptığının katbekat fazlasını yaptığımızı göreceksiniz. 94 ruhu ile yeni eserleri İstanbul’a kazandıracağız. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. Yollarında, caddelerinde ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız.

İCRASIZ İSTANBUL SON BULACAK 

Keyfimiz için değil kentimiz için çalışacağız, İstanbul’un geleceği için çalışacağız. Tüm farklılıklarımızla bir ve beraber olacağız. İBB Başkanı’nın ayağına şantiye çamuru değecek. Sırtına İstanbul’un sabah rüzgarı vuracak, yüzüne yağmur kar değecek. Daima milletimizle birlikte olacağız. İstanbul bizim için hep 18 yaşında. Dinamik, hareketli, yedi 24 yaşayan bir şehir. Laf değil iş üreteceğiz ve icrasız İstanbul son bulacak. İBB Başkanı tarihe karşı saygıda kusur etmeyecek. Fatih’in karşısında ellerini bağlayıp boynunu bükecek. Kimliksiz belediyecilik son bulacak. 16 milyonun başkanı değil dostu, kardeşi olacağız. Onlar anlatacak biz dinleyeceğiz. Ortak akla, katılımcılığa hak ettiği değeri vereceğiz. Reklamla, algı çalışmalarıyla İstanbul’un kaynaklarını boşa harcamayacağız. Algıda usta olanların değil alın teri ile usta olanların dönemini başlatacağız. İstanbul’u yeniden ayağa kaldıracağız.

 İSTANBUL’U ÖZÜNE DÖNDÜRECEĞİZ 

İstanbul’da artık değişim zamanı gelmiştir. Çok şeyi değiştireceğiz. İstanbul’u özüne döndüreceğiz. Bizim rakibimiz İstanbul’a karşı ilgisizliktir, ihmalkarlık, algı belediyeciliği, karmaşa ve sistemsizliktir. Bizim rakibimiz İstanbul halkına söz verip sözünde durmayan, İstanbul’u duraklama dönemine sokanlardır. İnşallah duraklama dönemi bitecek, yeniden diriliş dönemi başlayacak. İstanbul’da sistemsizlik son bulacak. Öyle arada bir İstanbul’da olayım demek yok. İstanbul’un yarınları için hareket ederken kadınlarla çalışacağız, gençlerle hareket edeceğiz. Enerjimizi bizi ilgilendirmeyen konular için değil İstanbul için harcayacağız. 

100 GÜNLÜK ACİL EYLEM PLANI HAZIRLIYORUZ 

Tüm arkadaşlarımızla, bilim insanları ile harıl harıl çalışıyoruz. Her birine teşekkür ediyorum. 100 günlük acil eylem planımızı hazırlıyoruz. Çok yakında proje tanıtım toplantımızla müjdelerimizi İstanbullulara vereceğiz. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: Kıymetli kardeşlerim AK Parti yerel yönetimlerde bir markadır. Yeniden kazanacağız, İstanbul için kazanacağız. Vekil sürecinde de yaşadık. Değerli başkanımızla birlikte dokunmadık gönül bırakmadık. İstanbul’da gönül inşasını yapacağız. AK Parti demek üretkenlik demektir. AK Parti İstanbul’u özü ile buluşturacak. Heyecanımız var

 

 
- REKLAM -spot_img

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı. Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan...

İlgili Diğer Haberler

Geleceğin mimarları Nilüfer’i inceledi

Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Şehircilik ve Kent Planlama dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Geleceğin mimarları, Nilüfer Belediyesi’ndeki...