Kurum: Tüyap’tan Söğütlüçeşme’ye kadar  metro yapacağız

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şirinevler’de esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşların sorularını cevaplayan Kurum, İstanbul’a dair projelerini anlattı.

Kurum, metro inşaatlarının bir türlü bitirilememesinden şikayet eden bir vatandaşın sorusu üzerine “Bu 5 yıllık süreçte sadece 8 km metro yapılmış. Biz  göreve gelir gelmez Tüyap’tan Söğütlüçeşme’ye kadar  metro yapacağız. Hemen ihalelerini yapıp, inşaatı başlatacağız.” dedi.

Vatandaşların kentsel dönüşüm konusundaki sorularını da yanıtlayan Kurum,  “Öncelikle bu yorgunluğu, bu üzülmüşlüğü 31 Mart’ta bitireceğiz. Ardından da İstanbul’un beklediği huzuru, güveni, beraber tesis edeceğiz. Vatandaşlarımız, Bahçelievler’in her sokağında kentsel dönüşümün bir an önce yapılmasını istiyor. Trafik sorununu da görüyorsunuz. İnşallah bu sorunları sizlerle beraber, el ele çözeceğiz” dedi.

- REKLAM -spot_img

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı. Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan...

İlgili Diğer Haberler

Geleceğin mimarları Nilüfer’i inceledi

Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Şehircilik ve Kent Planlama dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Geleceğin mimarları, Nilüfer Belediyesi’ndeki...