İstanbul’da hırsızlık suçları yüzde 55,5 oranında azaldı

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

İçişleri Bakanlığı tarafından Yunus Polislerinin kullanımı için temin edilen 180 yeni motosikletin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde teslim töreninde konuşan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ‘İstanbul’da Hırsızlık Suçlarında 55,5 Oranında Azalış Görüyoruz’ dedi.

İSTANBUL – İçişleri Bakanlığı verilerinden söz eden Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “Emniyet ve Jandarmamız arasında parmak izinden diğer verilere kadar pek çok entegrasyon adımıyla sahadaki etkinlik ve verimliliğimiz arttı. Attığımız her adımdan da olumlu sonuçlar aldık. İçişleri Bakanlığımızın bir veri merkezi var. Oradan aldığım rakamları da ifade etmek isterim. İstanbul, Türkiye nüfusunun yüzde 18,7‘sini barındırıyor. Ancak asayiş olaylarının yüzde 14‘ü bu ilimizde gerçekleşiyor. Nüfusa oranladığımızda daha az. Tüm hırsızlık suçları Türkiye genelinde 2017-2021 yılları arasında yüzde 31,5 azalmış. İstanbul’a baktığımızda yüzde 55,5 oranında azalış görüyoruz” dedi.

- REKLAM -spot_img

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun ziyaretinde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve AK Parti Gençlik Kolları’nı ağırlayarak, “Şimdi Sakarya için...

İlgili Diğer Haberler