‘ENFEST’ Coşkuyla Gerçekleşti

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ENFEST Spor ve Eğlence Festivali, Tarihi Hünkar Çayırı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Gebze Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen bu özel festivalde, özel gereksinimli çocuklar için birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikler hazırlandı. Yaklaşık 1000 özel gereksinimli çocuk ve annesi, 20 farklı spor dalında düzenlenen yarışmalara katılarak müzik eşliğinde keyifli anlar yaşadılar.

Festivalde, İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin Antrenörlük Eğitimi, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon ve Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümlerinden öğrenciler de aktif rol aldı. Üniversite öğrencileri, özel gereksinimli çocuklarla birlikte vakit geçirerek onlara destek oldular ve festivalin coşkusuna ortak oldular.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Çalışkan, festivalde yaptığı kısa selamlama konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İlkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz etkinlik Gebze’de olduğu için inanılmaz mutlu olduğumu söylemeliyim. Hayatta her şey bir insana dokunmakla başlıyor. Bu özel ve güzel çocuklarımız çok önemli. Onların mutlu olmasını sağlamak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı. Hepinizi çok seviyorum. Gençler, herkese güzel bir etkinlik diliyorum. Çok teşekkür ederim.”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ise konuşmasında şunları söyledi: “Geçen senenin tecrübesine dayanarak bu yıl daha da güzel bir organizasyon düzenledik. Bugün burada çocuklarımızın gönlüne sevgi ve mutluluk damlası düşürebilirsek kendimizi çok başarılı sayacağız. Bu evlatlarımızın mutlu olduklarını görmek bizi son derece memnun ediyor. İş birliği için Rumeli Üniversitesi yönetimine, hocalarına ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca, milli eğitim müdürlüğümüze ve diğer birimlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler