BAÜN Firuze Beton Kano Takımı, Almanya’da Türkiye’yi Temsil Edecek

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

Türkiye’de ilk kez sadece kadınlardan oluşan Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Firuze Beton Kano Takımı, Beton Kano Yarışması 2024’e katılarak bir ilke ima attı. Firuze Beton Kano Takımı, 14-15 Haziran 2024 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek “19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024”te üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecek tek Türk takımı olacak.

BAÜN’e “Beton Kano Yarışması 2024”te İki Kupa Birden

BAÜN Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden Arş. Gör. Dr. Erkan Töre’nin danışmanlığını üstlendiği, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinden oluşan BAÜN Beton Kano Takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “Beton Kano Yarışması 2024” isimli ulusal yarışmada 2 kupanın sahibi oldu. Balıkesir Üniversitesi Tulpar Beton Kano Takımı ile ikincilik alan BAÜN Beton Kano Takımı, Balıkesir Üniversitesi Firuze Beton Kano Takımı ile üçüncülük ödülünü aldı.

Rektör Oğurlu’dan Tebrik

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da ulusal ve uluslararası yarışmalarda Balıkesir Üniversitesini başarıyla temsil eden BAÜN Beton Kano Takımını başarılarından dolayı tebrik etti. Takım üyelerini makamında kabul eden Rektör Oğurlu, üniversite yönetimi olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirtti. BAÜN Beton Kano Takımı üyesi öğrenciler de kendilerine verilen destekler ve sunulan imkanlar dolayısıyla Rektör Oğurlu’ya teşekkür etti.

 

- REKLAM -spot_img

Adapazarı’nda Kurtuluş Coşkusu ve Tarihi Açılış

Adapazarı, 21 Haziran 2024 tarihinde tarihi ve kültürel mirasını kutlamak üzere anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Kurtuluşun 103....

İlgili Diğer Haberler