Başnuh: Adapazarı’nı Örnek Bir Şehir Yapacağız

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

DEVA Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh, esnaf ziyareti yaptı. Başnuh, esnafa DEVA Partisi Ali Babacan’ın selamlarını iletirken, esnafla sohbet etti, kendisine Belediye hizmetleriyle ilgili iletilen şikayetleri ve talepleri aldı.
 
Ercan Başnuh, esnafın hizmetler için yaptığı eleştirileri kendilerinden dinlemenin çok değerli olduğunu, vatandaşın ekonomideki sıkıntıyı etinde, kemiğinde hissettiğini ve bunu artık yüksek ses tonuyla ifade ettiğini belirterek, “Vatandaş çaresizliğini dile getiriyor, ziyaretlerimizde artık bu kötü gidişe dur demenin gerektiğini söyleyen o kadar çok vatandaşla karşılaşıyoruz ki bu seçimlerde sandığa giderek iktidara, Adaletsizliğe, Hukuksuzluğa, hayat pahalılığına, yoksullaşmaya,  yerine getirilmeyen vaatlere, bu kötü yönetime, Sarı kart gösterecekler“dedi.
 
“VAATLERİ İLE VATANDAŞI ADETA ALDATTILAR”  
İktidarın, Milletvekili seçimi sonrası oyunu aldığı vatandaşları adeta aldattığına da değinen Başnuh; “Bu iktidar, seçimden önce türlü vaatler verip, oyunu aldığı vatandaşı seçimden hemen sonra cezalandırırcasına zamlar, vergi ve harç artışları ile ezdikçe ezdi.  Seçimlerden önce motorin fiyatı 18 TL iken bugün 42 TL olmuştur. Seçime kadar döviz kurlarını baskıladılar. Seçimden önce 19,60 olan dolar bugün 31,50 TL olmuştur. Seçimlerden önce faizleri %8,5’a kadar düşürdünüz. Seçimlerden sonra faizleri yükselttiniz bugün %50!ye ulaştı. Size oy veren vatandaşı aldattınız. Bu halkı kandırmaktır. Bu size oy veren vatandaşı enayi yerine koymaktır.”
 
“ÜLKEYİ 70’Lİ YILLARA GÖTÜRDÜLER”
“Ancak artık sabır taşını çatlattınız. Ülkeyi 70’li yıllara taşıdınız. 50 yıl sonra ülkede kuyruklar görüldü. 240 TL ucuza et, kıyma alacağım diye insanlar Et-Süt Kurumu’nun, halk ekmek için sabahın soğuğunda kuyrukta. 10 Bin TL emekli maaşına mahkum edilen insanlarımız, etİ, butu göremez, süt, yumurta alamaz oldular. Emeklileri açlığa terk ettiler. Toplumun her kesimi dertli, şikayetçi, mutsuz ve huzursuz insanlarımız dert küpü. Vatandaşlarımız, 31 Mart yerel seçimlerinde iktidara sarı kart göstermek için sandığa koşarak gidecek.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
 
“ADAPAZARINI ÖRNEK BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ”
 “Temiz siyaset ve dürüst belediyeciliğin etik kurallarını uygulayacağız” diyen Başnuh, “Allah’ın izniyle Adapazarı’nı kalkındıracak, yeni ve güçlü, bir  belediyecilik anlayışı ile  öz kaynaklarımızı geliştirecek, merkezi yönetime bağlı olmadan iş ve hizmet üreteceğiz. Şeffaf yönetimimizla, her kuruşun hesabını vereceğiz. Bize güven duyan ve destekleyen Adapazarı halkının güvenini boşa çıkarmadan bu şehri huzur ve güven içinde yaşanılan, örnek bir şehir olması için çalışacağız.”
- REKLAM -spot_img

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun ziyaretinde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve AK Parti Gençlik Kolları’nı ağırlayarak, “Şimdi Sakarya için...

İlgili Diğer Haberler