Ayhan: Kadınlarımızın el emeklerini e-ticaret’e taşıyacağız

Son Güncelleme:

Yayın Tarihi:

SAKARYA – Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ayhan, Halk Eğitim Merkezi kursiyerleriyle bir araya geldi. 
 
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  
 
KADINLARA YÖNELİK MESLEK KURSLARINI LOKAL BÖLGELERE YAYACAĞIZ
 
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Sibel Yüce ve rattan sepet kursu kursiyerleriyle buluşan Ömer Abdullah Ayhan, kadınlara yönelik hayata geçirmeyi planladıkları projeleri anlattı. 
 
Kadınlara yönelik meslek kurslarını daha hızlı bir şekilde erişebilecekleri lokal bölgelere yayacaklarını ifade eden Ayhan, “Gerekirse, kadın vatandaşlarımızın organize ettiği kafe de veya farklı yerlerde belediyenin destekleyebildiği ortamlarda bir araya getireceğiz. Sabit yerler herkese uygun mesafede olmayabilir, belirli yerlerle anlaşıp hafta da belirli günlerde farklı lokasyonlarda herkese uygun hale getireceğiz. Online kurslara da teşvik edeceğiz yani insanların uzaktan eğitimle de sanat öğrenebilecek. Her şeyden önce kursiyerlerin bu ürettikleri ürünleri diğer insanlarla bir araya getirecek ortamları tesis edeceğiz.” dedi.
 
DİJİTAL PAZARLAMA KONUSUNDA DESTEK OLACAĞIZ
 
Kadın girişimcilerin yaptığı el emeği ürünlerinin satışı konusunda ellerinden geleni yapacağını vurgulayan Ömer Abdullah Ayhan, “Kadınlarımızın ekonomiye katılımını sağlamak için evde üretimi mümkün olan iş modelleri geliştireceğiz. Konserveden patiğe her türlü el emeklerinin satışına aracılık edecek, ulusal pazara açılmaları için e-ticaret platformlarında satış eğitimi vereceğiz. Ayrıca bunları fiili olarak satmalarına imkan verecek ücretsiz stant desteği sağlayacağız. Yerel halktan ulusal pazarlamaya kadar elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” diye konuştu.
- REKLAM -spot_img

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı. Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan...

İlgili Diğer Haberler

Geleceğin mimarları Nilüfer’i inceledi

Bursa Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Şehircilik ve Kent Planlama dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Geleceğin mimarları, Nilüfer Belediyesi’ndeki...